preloader
Specjalizacje - Kardiologia

Umów wizytę

Online:

Telefonicznie:

Informacje

Czym jest kardiologia i jak pomagamy naszym pacjentom?

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego, a także ich profilaktyką. Kardiologia koncentruje się na wrodzonych i nabytych chorobach serca oraz naczyń krwionośnych.
Wśród zadań kardiologów wyróżniamy:

 • rozpoznanie i badanie wrodzonych i nabytych chorób serca, układu krążenia, naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego
 • wsparcie i prowadzenie podczas rehabilitacji pacjentów z chorobami serca i układu krążenia i socjalno-medyczna ocena ich zawodowej odporności;
 • podstawowa intensywna opieka medyczna;
 • badanie serca przy pomocy ultradźwięków (np. echokardiografia);
 • diagnostyczne cewnikowanie serca m.in. z koronarografią;
 • wspólnie z innymi dziedzinami naukowymi interdyscyplinarne ustalenie wskazówek w procesach leczenia i ocena nuklearno-medycznych badań i metod leczenia chirurgicznego.

 

W przychodni HiperMedica można uzyskać kompleksową opiekę w zakresie kardiologii. Lekarze specjaliści zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń układu sercowo-naczyniowego:

 • zaburzenia rytmu serca – arytmie (migotanie przedsionków, komorowe i nadkomorowe zaburzenia rytmu serca, częstoskurcz, kołatanie serca, palpitacje)
 • choroba niedokrwienna serca (zawał serca, stabilna choroba wieńcowa)
 • niewydolność serca (prawo i lewokomorowa)
 • wrodzone i nabyte wady serca
 • nadciśnienie tętnicze
 • zapalenie mięśnia sercowego, osierdzia i wsierdzia
 • kardiomiopatie
 • choroby aorty (tętniaki)

 

Istnieje możliwość wykonania szerokiej diagnostyki nieinwazyjnej w tym badania Echo serca z zaawansowaną oceną funkcji skurczowej lewej komory metodą STRAIN-GLS (global longitudinal strain), która umożliwia wykrycie nawet wczesnych uszkodzeń.

Usługi:

W naszej przychodni medycznej oferujemy profesjonalne konsultacje z doświadczonymi kardiologami. Nasz zespół składa się z ekspertów w diagnozowaniu i leczeniu szerokiego zakresu zaburzeń sercowo-naczyniowych, zapewniając opiekę na najwyższym poziomie. Potwierdzają to setki pozytywnych recenzji pacjentów dostępnych na różnych portalach internetowych.

Kardiolog – Jarosław KępskiCena
Konsultacja kardiologiczna pierwszorazowa z EKG (30 min.)250,00 zł
Konsultacja kardiologiczna kolejna wizyta (20min.)200,00zł
Konsultacja kardiologiczna z EKG i ECHO (40 min.)400,00 zł
Kardiolog – Joanna BidiukCena
Konsultacja kardiologiczna pierwszorazowa z EKG (30 min.)250,00 zł
Konsultacja kardiologiczna kolejna (20 min.)200,00 zł

Jeżeli żyjesz w ciągłym pośpiechu i stresie, a Twoje serce coraz częściej przypomina Ci, że trzeba zwolnić, to najwyższy czas zadbać o to co mamy najcenniejsze- własne zdrowie.

Diagnostyka kardiologiczna jednego dnia- pozwoli oszczędzić Ci czas i jednocześnie gruntownie przebadać układ krążenia. Pakiet „Zdrowe Serce” obejmuje:

 1. Badania laboratoryjne- pakiet badań laboratoryjnych pozwoli wykryć zaburzenia lipidowe, cukrzycę, problemy z wątrobą, nerkami czy tarczycą. W ramach pakietu zostaje wykonane: morfologia z rozmazem, Troponina T, Na, K, kreatynina z oznaczniem GFR, mocznik, kwas moczowy, lipidogram, glukoza, AST, ALT, bilirubina całkowita, TSH, badanie ogólne moczu
 2. Konsultacja z lekarzem specjalistą- kardiologiem. Podczas wizyty zostanie wykonane badanie echo serca oraz EKG oraz zostaną omówione wyniki badań laboratoryjnych.
 3. Elektrokardiogram 12- odprowadzeniowy (EKG): Jest to podstawowe badanie, które mierzy elektryczną aktywność serca. Badanie pozwala ocenić rytm serca, wykryć arytmię, czy niedokrwienie mięśnia sercowego (zawał serca, chorobę niedokrwienną serca).
 4. Echo serca (echokardiografia): Jest to ultrasonograficzne badanie serca, które umożliwia ocenę struktury i funkcji serca. Obraz serca, jego komór, zastawek i przepływ krwi, pozwala wykryć ewentualne wady serca, niewydolność serca lub inne nieprawidłowości.
 5. Holter EKG: Jest to 24-godzinne monitorowanie aktywności elektrycznej serca za pomocą urządzenia noszonego przez pacjenta. Pozwala na rejestrowanie ewentualnych nieregularności rytmu serca np. migotania przedsionków.
 6. Holter RR- monitorowanie ciśnienia krwi przez 24 godziny, jest przydatny w diagnozowaniu nadciśnienia tętniczego, hipotensji ortostatycznej, zaburzeń rytmu serca i innych problemów związanych z ciśnieniem krwi.

Jak skorzystać z pakietu?

 1. Zadzwoń do nas (22 11 53 600 lub 725 620 777) albo wyślij e-mail (kontakt@hipermedica.com.pl), w celu skierowania Cię na badanie laboratoryjne w dowolnym punkcie pobrań SYNEVO oraz umówienia na konsultacje w naszej przychodni, na której zostaną omówione wyniki badań laboratoryjnych, wykonane echo serca oraz badanie EKG 12-odprowadzeniowe jak i zostaną założone dwa Holtery: EKG oraz RR do 24- godzinnego monitorowania czynności elektrycznej serca oraz ciśnienia tętniczego.
 2. W kolejnym dniu Pacjent zwraca urządzenia, a po zakończonej analizie otrzymuje wynik wszystkich badań, konsultację oraz dalsze zalecenia.

Nasi specjaliści

lek. Jarosław Kępski

dr n. med. i n. o zdr. Joanna Bidiuk

Powiązane artykuły

Nowoczesna diagnostyka serca

Preekscytacja

Wady serca

Kardiologia – czym jest i…

Holter EKG

Ból w klatce piersiowej