preloader
Specjalizacje - Dietetyka

Umów wizytę

Online:

Telefonicznie:

Informacje

Uprzejmie przypominamy, że lekarze z tej specjalizacji przyjmują jedynie pacjentów pełnoletnich. Prosimy pamiętać o tym umawiając wizytę

Dietetyk to specjalista, który posiada rozległą wiedzę z dziedziny medycyny, biochemii, diagnostyki oraz innych nauk z zakresu medycyny i zdrowia w kontekście żywienia człowieka. Z konsultacji z dietetykiem warto skorzystać jeśli m.in. mamy wątpliwości czy nasz sposób odżywiania jest właściwy, chcemy zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze, próbowaliśmy już wielu „diet cud” ale efekty były krótkoterminowe, bądź gdy stan naszego zdrowia wymaga specjalistycznych zaleceń żywieniowych (np. w wyniku choroby).

Psychodietetyk z kolei to specjalista, który pomaga znaleźć przyczynę nieprawidłowych nawyków i zachowań żywieniowych. Odkrywa mechanizmy, które za tym stoją oraz przeprowadza przez stopniowy proces zmiany.

Zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych na zdrowsze w tym utrzymanie prawidłowej masy ciała bywa wyzwaniem. Wymaga to czasu, zaangażowania, planu i często odpowiedniego wsparcia. Właściwe wsparcie w tym obszarze uzyskasz decydując się na konsultacje z naszym specjalistą.

Nasz ekspert otoczy Cię troską i opieką. Przeprowadzi z Tobą pełny wywiad żywieniowo-zdrowotny, wykona analizę składu ciała i wspólnie ustalicie kierunek działań, od których warto rozpocząć zmianę ku poprawie zdrowia. Spotkania kontrolne pozwolą na monitorowanie prowadzonych działań i ewentualną ich modyfikację. Otrzymasz cenne wskazówki i schematy żywieniowe, czy ćwiczenia, które pomogą wypracować właściwe nawyki żywieniowe (np. ułatwić redukcję masy ciała lub pomogą zmniejszyć dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego).

Nasi specjaliści

mgr inż. Paula Nagel

Powiązane artykuły

Leczenie nadwagi i otyłości