preloader
Specjalizacje - Kardioonkologia

Umów wizytę

Online:

Telefonicznie:

Informacje

Uprzejmie przypominamy, że lekarze z tej specjalizacji przyjmują jedynie pacjentów pełnoletnich. Prosimy pamiętać o tym umawiając wizytę

Kardioonkologia dotyczy pacjentów, którzy z powodu chorób układu krążenia wymagają specjalistycznej opieki kardiologicznej i indywidualnego leczenia onkologicznego. Rolą kardioonkologa jest właściwa kwalifikacja do leczenia operacyjnego i/lub chemioterapii pacjentów ze schorzeniami sercowo- naczyniowymi. Kardioonkologia obejmuje wszystkie działania w zakresie prewencji, diagnostyki i leczenia problemów sercowo-naczyniowych u chorych na nowotwory. Ocena kardiologiczna jest niezbędna w przypadku wystąpienia powikłań sercowych w trakcie leczenia przeciwnowotworowego. Międzynarodowe Towarzystwo Kardio- Onkologii (ICOS International Cardio-Oncology Society) wyróżnia 5 głównych kategorii tych zdarzeń:

Po zakończonym leczeniu onkologicznym o potencjale kardiotoksycznym pacjenci wymagają wieloletniego nadzoru specjalistycznego z uwagi na ryzyko rozwoju późnych powikłań kardiologicznych, zwłaszcza niewydolności serca, zaburzeń rytmu czy choroby niedokrwiennej.

Nasi specjaliści

lek. Jarosław Kępski