preloader

lek. Aleksandra Urbanik

lek. Aleksandra Urbanik

Aleksandra Urbanik

Jestem lekarką, fascynatką pediatrii. Ukończyłam studia na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym, a rok studiowałam również na Ruhr-Universität Bochum. Swoje doświadczenie zdobywałam początkowo w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, a następnie w licznych niemieckich ośrodkach pediatrycznych (Lipsk, Bochum, Essen, Stuttgart). Po narodzinach córki przeprowadziłam się z Wrocławia do Warszawy, gdzie podjęłam pracę w Oddziale Pediatrii Szpitala im. Świętej Rodziny., a następnie w przychodni POZ. Aktualnie pracuję w trybie pozaszpitalnym.

Ukończyłam kurs Centrum Nauki o Laktacji kwalifikujący do certyfikacji doradcy laktacyjnego. Podczas mojego szkolenia byłam również uczestniczką wielu zaawansowanych kursów USG o tematyce pediatrycznej (moim „konikiem” pozostaje USG płuc).

Aktualnie stale szkolę się zarówno w obszarach medycznych jak i około rodzicielskich, aby móc jak najbardziej rzetelnie i z otwartością wspierać rodziców swoją wiedzą i doświadczeniem. Od początku mojej pracy zawodowej najbardziej liczyła się dla mnie podmiotowa relacja z pacjentem i jego rodzicami. Moim celem zawsze było i nadal jest badanie lekarskie dziecka w poszanowaniu jego godności, intymności oraz granic. Głęboko wierzę też, że to rodzice są osobami kompetentnymi w opiece nad swoimi dziećmi i traktuję ich jak równorzędnych partnerów do dialogu, wysłuchując i uwzględniając w procesie leczenia dziecka. Pracuję również w języku angielskim i niemieckim.

Moja strona internetowa: https://www.pediatriabezprzemocy.com/